Bez úrazů je to fajn!

V pražské základní škole Eden proběhl dne 13.5.2015 první ze série osvětových programů zaměřených na prevenci úrazů dětí od 6 do 10 let. Děti se živou formou seznámily s rizikovými situacemi v běžném životě a vyzkoušely si správné používání ochranných pomůcek. Programy připravuje Nadační fond Kolečko v rámci projektu podpořeném Norskými fondy, jehož cílem je prevence dětských úrazů.

Norské fondy - prevence dětských úrazů

ZŠ Eden – preventivní program 13.5.2015

V České republice se ročně stane přes 300 000 dětských úrazů a tyto akce jsou jednou z aktivit projektu, které si kladou za cíl toto číslo zmenšit a snížit závažnost poúrazových následků. Projekt je zaměřený na právě na prevenci dětských úrazů, zkvalitnění zdravotní péče a předcházení následných komplikací je chce zasáhnout děti do 10 let, jejich rodiče i odbornou veřejnost především v Praze a Středních Čechách. Celkem bude do projektu zapojeno 2 600 dětí.

Více než sto dětí se aktivně zúčastnilo osvětového programu v pražské základní škole Eden. Do konce školního roku proběhnou tyto akce v dalších 4 základních školách na území Prahy a Středních Čech. Po dohodě s vedením školy se ve vyhrazených hodinách během dopolední výuky věnují dětem odborní lektoři Tomáš Žambera a Martina Vítů. Děti se v malých skupinkách seznámí se správným způsobem použití ochranných pásů v automobilu, se zásadami viditelnosti při pohybu na silnici, jak správně zapnout cyklistickou přilbu anebo jak se zachovat v případě, že jsou svědky úrazu. Velký zájem vyvolává projekce crash testů.

Projekt „Primární, sekundární a terciární prevence dětských úrazů v Traumacentru Thomayerovy nemocnice“ je realizován Traumacentrem pro děti a dorost TN společně s partnerem Nadačním fondem Kolečko.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doplňte číslici pro správný výsledek. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.